[Resim: lrv3n.jpg]


Akrep
(23 Ekim - 21 Kasım)TEMMUZ AYINA BAKIŞ

8 Temmuz tarihindeki Yeniay, ailevi, yerleşim yeriniz, eğitim, ülkeniz, güvencenizle alakalı yeniliklerin uygulanmasının önüne geçiyor. Çünkü henüz tam olarak kafanızın içinde bir karar vermemiş olabilirsiniz. Merkür geri hareketiyle örtüşen bu Yeniay, bekleyelim görelim, anlayalım şeklinde düşünmeye yol açabilir. Çelişkili düşünceler, hassas duygular birbirine karışmış durumda. Yapılması gereken 20 Temmuz tarihine kadar olan bitene bir bakmak. Belki de siz çok önce bir adım attığınız, ama şimdi pişman gibisiniz. Böyle düşünmek yerine ay sonuna kadar bekleyin. Aceleci davranmayın. 13 Temmuz itibariyle elimizde ve bize güven veren, mücadele etmeden huzur bulacağımız alanlara çekiliriz. Sözgelimi yaz tatiline çıkmak, sevdiklerimizle bir araya gelmek gibi. Her zaman yaptığımız rutin işler ve hep içinde olduğumuz çevreden uzak dururuz.

22 Temmuz tarihi itibariyle iş hayatı-özel yaşam arasında hem kontrolünü elinde tutmak hem de liderlik etmek isteyen Akrepler her şeyin yolunda gittiğini duymak ve bilmek isterler. Ancak derinlikli düşünmeye zaman yoktur. Ortaya bir şeyler koymalı ve öne geçilmelidir. Bu Akrepler için yorucudur. Aslında yorucu hale getiren kendinizsiniz. Yapılması gereken sorumlulukların farkında olmaktır. Ne alkışlanmayı bekleyin ne de sürekli her şeyi didikleyin. Yoksa hem huzur bulmanız hem başarılı olmanız mümkün olmaz.AŞK VE İLİŞKİLER

22 Temmuz saat 18:56 olana dek Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş süresince, eğer yurtdışı, hukuki, ailevi bir konuda önemli bir meselede karar verecekseniz Ağustos sonuna kadar iyice düşününüz. Seyahate çıkacaksanız mali durumunuza göre hareket ediniz. Eğer bir yatırım düşünüyorsanız uzmanlara danışınız. Bu süreçte duygular değil, mantığınızla olaylara bakmakta yarar var. Eğer bir ev satın almayı düşünüyorsanız Ağustos sonuna kadar düşünün olur mu? Bir ilişki hakkında karar verecekseniz, kafanız dağınıksa aynı şekilde bilinçli olunuz.

13 Temmuz saat 16:22-28 Ağustos saat 05:05 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, dört önemli görünüm yapacak. Bunların tümü çok kıymetlidir olup destekleyici ve başarılı sonuçlar alabilmenizde yardımcıdır. 20 Temmuz tarihinde yapılacak görüşmeler, yolculuklar, iletişim ve girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Aşk hayatınızı ilgilendiren meselelerde uzun zamandır canınızı sıkan problemleri çözebilirsiniz. Gerçekleri net olarak görebilmeniz mümkün olduğu gibi rüyalarınız, sezgileriniz yoluyla da bir çok bilgi elde edebilirsiniz. Kendinizi anlayarak, yapmak istediklerinizin farkında olarak, kararlarınızı verebilir, uygulayabilirsiniz. Gelen haberler sizi tatmin edicidir.

21 Temmuz tarihinde, siz kendi hedefiniz, güvenliğiniz, geleceğiniz anlamında gayet dikkatli bir şekilde durumunuzu ele alabilecek güçtesiniz. Bu güvenli, şu güvenli değil diyerek tespitlerde bulunabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili bir karar verecekseniz bu tarih olumludur. Bir işe girecekseniz başvuru için uygundur. Bir girişimde bulunacaksanız sağlam yönünde ilerlemeniz mümkündür. 22 Temmuz tarihinde bir yolculuğa çıkıp iş-aile-eğitim anlamında girişimlerde bulunmayı düşünebilirsiniz. Bütçenize uygun bir ev satın alabilirsiniz. Eski evinizi yenilemek amaçlı kararlar verebilirsiniz. Başka insanlara yardım ve destek amaçlı faaliyetlere katılabilirsiniz. Güven verici, değerlerine sahip çıkan birisiyle tanışabilirsiniz. 28 Temmuz başkalarıyla iletişimde bulunurken elinizden geldiğince uyumlu davranmaya çalışmanız yararlıdır. Eğer çevrenizdeki kişilerle çatışırsak, düşüncelerimizi kavga eder gibi ifade edersek, başarılı olmamız, bizi ciddiye almaları mümkün olabilir mi? Ayın tüm gün boşlukta kalması ve Mars-Pluto arasında oluşan karşıtlık görünümünü hesaba katarsak, kendimize yeni bir yol çizme anlamında tedirginlik duymamız doğaldır. Bunu daha fazla körüklemenin tabii ki bize bir yararı olmaz. Hedeflerimiz konusunda sanki hiç gerçekleşmeyecek gibi düşünmek, her şeyden şikayetçi olmak, telaşla yanlış kararlar vermemize yol açabilir.

Bugün dikkat edilmesi gereken bir başka husus, özellikle iş ve aile çevrenizdeki insanlarla gereksiz konuların üzerinde durarak huzurunuzu kaçırmamanız ve çalışma hayatında rekabetin getirdiği inatlaşmalardan uzak durmanızdır. Diliniz ne kadar keskin olursa, o denli sorun yaşamanız kolaydır. Hele hele üzerinden hayli zaman geçmiş, meselelerle uğraşmak, gereksiz zaman kaybı ve ayrıca stres kaynağıdır. Tarafsız bir bakış açısıyla düşünmek yararlı olabilir. Aşk hayatınızla ilgili konularda ise sabırlı ve kontrollü davranmakta fayda var. Bazen mecburen yavaşlamak zorunda kalabilir insan. Bu başarısızlık anlamına gelmez. Sadece daha iyi sonuç alabilmek için her şeyin tekrar gözden geçirilmesidir. Zamanı geldiğinde öyle güçlü bir adım atarsınız ki, yaşadığınız şu anki sıkıntılar bile hatırlamazsınız. Sakin olalım dostlarım.İŞ VE KARİYER

MERKÜR GERİ HAREKETİ

26 Haziran saat 16:07-20 Temmuz saat 21:22 arasında Merkür-Yengeç burcunda geri harekette olacaktır. Yorumunuzda aşağıda maddeler halinde sıralanan konuları gözden geçiriniz. Ve ardından tüm burçlar için ortak hazırlanan dikkat hususlarını göz önüne alarak dönemi değerlendiriniz.

1- Siyasi konular
2- Sizden farklı görüşte olan insanlarla olan görüş alış verişiniz
3- Yüksek eğitiminiz, seyahatleriniz, akademik çalışmalarınız
4- Yabancı bir ülkede yerleşme konuları, seyahatler, bağlantılar
5- Gönül maceralarınız
6- Ticaret hayatınız.
7- Parasal kazancınızla alakalı iş görüşmeleriniz ve seyahatleriniz.TÜM BURÇLAR İÇİN ORTAK NOT

Merkür Geri Hareket süresince Yukarıda maddeler halinde belirtilen alanlarda ve konularda:

- Gölgeli günler dahil olmak üzere yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
- Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
- İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
- Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular üzerinde değişimde bulunulmamalıdır.
- Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
- İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
- Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
- Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
- Bütün bu durumlar gözden geçirildikten sonra yukarıda maddeler halinde sıralanan alanlardaki planlarınızı gölgeli günleri de hesaba katarak 27 Temmuz tarih itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin( 26 Haziran 2013) bir hafta öncesi olan 19 Haziran 2013 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 27 Temmuz 2013 tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.JÜPİTER YENGEÇ BURCUNDA

Sevgili Akrepler 26 Haziran saat 04:40-16 Temmuz 2014 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Jüpiter dönemini sizler açısından gayet olumlu buluyorum. Hem maddi açıdan girişimlerde bulunarak kazançlı çıkabilir hem de manevi anlamda huzur ve güven duygusuyla hareket edebilirsiniz. Yaratıcı kabiliyetlerinize uygun şekilde kararlar alabilecek şansa kavuşuyorsunuz. Başka bir şehirde iş kurabilirsiniz, eğitim görebilirsiniz veya yuva sahibi olabilirsiniz. İş yaşamında akıllıca bir planlama ile ilerleyip sabırla çalışırsanız kendinizi ispat edebilir, ufkunuzu genişletebilir, hakkınıza sahip çıkabilir, elinizdekileri koruyabilir, büyüyebilirsiniz. Bu dönemin özünde inanç ve güven vardır. Kişi kendine bir hedef tayin ederse ve bu hedefi gerçekleştirmek için azimli olursa elinden hiçbir iş kurtulmaz. Bu süreçte aile olgusu son derece kıymetlidir. Kişi bir başka şehirde yerleşebilir, ev satın alabilir, evlenebilir, yuva kurabilir, iş güç sahibi olabilir. Bunlar hayal değildir. Sadece karşınıza çıkabilecek fırsatları iyi değerlendirmek gerekir. Genç yaştaki kardeşlerimiz hem çalışıp hem okuyabilirler.

Akademik anlamda ihtisas görebilirler. Değerlerine sahip çıkabilir, yurdunu, toprağını savunmak amaçlı görevler üstlenebilirler. Sosyal hizmetler, insanlara yardım amaçlı kurulan dernekler, mistik çalışmalar, turizm, otelcilik, ticaret, hukuk, eğitmenlik, çocuklarla alakalı, aileye dönük meslek ve uğraşılarda başarılı olabilirler. Jüpiter Yengeç burcu geçişi verimliliktir. Sizin bu dönemde Satürn nedeniyle sorumluluklarınız artarken, Jüpiter sayesinde işiniz kolaylaşıyor. Tek tavsiyem, alınganlıktan, aşırı duygusallıktan, her şeyi kafanıza takmaktan uzak durup, hayata direkt olarak bilinçli bir kişi gibi yaklaşmanızdır. Üzerinize aldığınız görevi veya herhangi bir alandaki girişimi mutlaka başarmaya gönüllü olunuz. Bu gönüllülük size yükseliş kazandırır, takdir görmenizi sağlar. Tecrübe sahibi olmak, becerilerinizi ortaya koymak, dış dünyada sesinizi duyurmak için yapacağınız tek şey, kararlılıktır. Şimdi para kazanmak anlamında da şansınız yüksek. Girişimci olun. Kapıları çalmayı bilin. Kendinizi ifade edin ve canla başla çalışın .Gerisi artık kolay.

22 Temmuz saat 15:41 olana dek Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, genel anlamıyla, mesleki faaliyetleriniz, otorite konumunda bulunan kişilerle olan ilişkiniz ve sosyal aktivitelerinizi ilgilendiren meseleler üzerinde etkilidir. Hükümran tavırlar göstermemeniz, sürekli ilgiyi üzerinize çekebilmek için olayları çarpıtmamanızda yarar var. Güçlü görünme arzunuz veya kontrolü elinizde tutma isteğiniz ön planda olacağı için çatışmalar yaşanabilir. Tabi ki bu çatışmalar Venüsün yapısı gereği öyle şiddetli değildir. Ancak patron konumundaki kişilerle ilişkinizde dikkatli olmanız faydalıdır. -Benim kurallarım, isteklerim doğrudur demeye kalktığınız zaman buna müsaade edilmesi mümkün olmayabilir. Ailevi ilişkileriniz açısından da durum böyledir. Siz kendi fikirlerinizi kabul ettirmek istersiniz fakat kurallara uymak zorunluluğunuz vardır. Benim bu süreçte size tavsiyem, yeteneklerinizin farkında olarak iş seçiminde bulunmanız veya güçlü pozisyonda bulunan kişilerle sıcak ve candan bir ilişki kurmaya çalışmanızdır. Böylece oyunu kuralına göre oynamış oluruz.

Şimdi gelelim önemli bir uyarıya. Bildiğiniz gibi Merkür geri hareket sürecindeyiz. Venüs Aslan burcunda bizi mesleki konularda itekleyici bir enerji olsa da, bizim ileriye dönük düşünmemiz, çıkarlarımızın farkında olmamız, başkalarıyla olan ilişkilerimizde tedbiri elden bırakmamamız lazım. Kimlerle bağlantımız var, kimlerle konuşuyoruz? Bunlar güvenilir kişiler mi? bir seyahat, ticari bir mesele, hukuki bir konu, parasal bir mevzuda mutlaka akıllı olmamız lazım. Sözlerimize, güvenliğimize önem vermemizde yarar var. Venüs-Aslan burcu seyrinin Temmuz ayındaki önemli görünüm tarihleri: 1, 8, 9 Temmuz. 8 Temmuz tarihinde, iş hayatınızla ilgili konularda, eğlence ve yaratıcılık gerektiren alanlarda zevk alabileceğiniz bir iş tercihinde bulunabilirsiniz. Sözgelimi serbest meslek, sahne, dramatik sanatlar gibi. Popülerliğiniz ve güçlü kişilerle ilişkiniz sayesinde bir iş edinebilirsiniz. İş görüşmelerinde kılık ve kıyafetinize önem veriniz. Bir de, üst paragraftaki uyarılarımı lütfen göz önüne alınız.PARA KONULARI

13 Temmuz saat 16:22 olana dek başkaları vasıtasıyla elde etmeyi düşündüğümüz gelirler veya mali durumumuzla ilgili konular bir hayli etkilidir. Çıkarlarınızı korumanız ve kollamanız mutlaka lazımdır. İletişim becerisi, konuşmak ve dinlemek parasal mevzularda çok işinize yarayabilir. Uyanık bir akıl her konuda olduğu gibi maddi meselelerde de bütün ipuçlarını toplayabilir, her şeyi daha net algılayabilir. Bu seyir, içinde bulunduğunuz koşullara göre kendinizi uydurabilme yeteneğinizi canlandırır. Bu sayede kendinizi daha iyi düzenlemeniz mümkündür. Çareler üretmeniz kolaydır. Ayrıca çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda bu dönemde iş yaptığınız insanlara, birlikte çalıştığınız kişilere, işinizden elde ettiğiniz gelirlere bir bakınız. Bunlar tatmin edici mi değil mi? hatta ben derim ki, Temmuz sonuna kadar bu anlamda akıllıca bir gözden geçirmede bulununuz. Her türlü gelir gider hesabınızı iyi tutunuz. İş ortaklarınız veya eş, kendi parasını harcamakla kalmaz, sizin de paranızı çarçur edebilir. Eşinizle veya maddi bağlantılarınız olan kişilerle para yüzünden tartışmalar yaşamanız mümkündür. Miras, hisseli paralar üzerinde iki yönlü durumlar oluşabilir. Başkalarından elde edeceğiniz paralarla gecikme ve belirsizlikler meydana gelebilir. Bütün bunları göz önüne alarak bu dönemde dikkatli olmanız, artı ve eksi yönleriyle meseleleri ele almanız yararlıdır.2013 Temmuz Ayı Astrolojik Takvimi

8 Temmuz saat: 08:12 Satürn Akrep burcunda düz seyrine geçişi
8 Temmuz saat: 10:15 Yengeç Burcunda Yeniay
13 Temmuz saat: 16:22 Mars Yengeç burcuna girişi
17 Temmuz saat: 20:20 Uranüs Koç burcunda geri hareket başlangıcı
20 Temmuz saat: 21:22 Merkür Yengeç burcunda düz seyrine geçişi
22 Temmuz saat: 15:41 Venüs Başak burcuna girişi
22 Temmuz saat: 18:56 Güneş Aslan burcuna girişi
22 Temmuz saat: 21:16 Kova burcunda DolunayPozitif Enerjili Günler: 7-8-12-13-17-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler: 2-3-10-11-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 19Yeniay: 16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay: 2-3-4-29-30-31
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
[Resim: tumblr_lp7w13gNbD1qhzywmo1_500.gif]

Bırakma Beni,
Aşkına İhtiyacım Var...